CP Plus CP-DNW-GPU4G2-48-V3 6 Ports Switch with 4 Gigabit PoE Ports & 2 Gigabit Uplink Ports
Brand:CPPLUS
• 4, 1000Mbps; RJ45 ports; Max. 30W Output of Single PoE Port
• Support IEEE802.3i/802.3u/802.3x/802.3ab
• Uplink Port: 2, 1000Mbps; Transmission Distance: 0-100m
• PoE Power Budget: 48W
Add to quote loading
Categories: PoE Switch, 4 Port Tags: cpplus, poe switch, 4 port
  • Description
  • Datasheet
  • Specifications
Description
Switching Performance
Easy to Use
LED Indicator
Supports Full Duplex Mode
Datasheet
Specifications
Switch Capacity 12 Gbps Full duplex
Uplink Ports 2, 1000Mbps; Transmission Distance: 0-100m
PoE Power Budget 48W
Anti-thunder Level Common mode: 2KV Differential mode: 2KV
ESD Air discharge: 1.5KV Contact discharge: 1.5KV
Network Port 6
Transmission Distance 0-100m/100 Mbps
PoE Ports 4, 1000Mbps; RJ45 ports; Max. 30W Output of Single PoE Port Transmission distance:0~100m
PoE Power Supply 1/2(+), 3/6(-)
PoE Standard IEEE802.3af, IEEE802.3at
Packet Forwarding Rate 1.488Mpps/port
MAC Address List 2K
Power Source Built-in Power Supply, Input: 110-264V AC, 50/60Hz
Power Consumption <5W
Operating Temperature -10°C~ -50°C
Humidity 10%-95% , non-condensing
Storage Temperature -40°C~70°C
Dimension 202mm x 140mm x 45mm (L x W x H)