CP Plus CP-DNW-GPU8G2-96-V3 10 Ports Switch with 8 Gigabit PoE Ports & 2 Gigabit Uplink Ports
Brand:CPPLUS
• 8, 1000Mbps; RJ45 ports; Max. 30W Output of Single PoE Port
• Support IEEE802.3i/802.3u/802.3x/802.3af/802.3ab
• 2, 1000Mbps; Transmission Distance: 0-100m
Add to quote loading
Categories: PoE Switch, 8 Port Tags: cpplus, poe switch, 8 port
  • Description
  • Datasheet
  • Specifications
Description
Better Connectivity
LED Indicator
Switching Performance
Supports Full/Half Duplex Mode
Datasheet
Specifications
Switch Capacity 20Gbps Full duplex
Uplink Ports 2, 1000Mbps; Transmission Distance: 0-100m
PoE Power Budget 96W
Anti-thunder Level Common mode: 2KV ; Differential mode: 2KV
ESD Air discharge: 1.5KV ; Contact discharge: 1.5KV
Network Port 10
Transmission Distance 0-100m/100 Mbps
PoE Ports 8, 1000Mbps; RJ45 ports; Max. 30W Output of Single PoE Port Transmission distance: 0~100
PoE Power Supply 1/2(+), 3/6(-)
PoE Standard IEEE802.3af, IEEE802.3at
Packet Forwarding Rate 1.488Mpps/port
MAC Address List 2K
Power Source Built-in Power Supply, Input: 110-264V AC, 50/60Hz
Power Consumption <5W
Operating Temperature -10°C~ -50°C
Humidity 10%-95% , non-condensing
Storage Temperature -40°C~70°C
Dimension 202mm x 140mm x 45mm