CP Plus CP-DNW-HPU4H2-48-V2 6 Ports Switch with 4 PoE Ports & 2 Uplink Ports
Brand:CPPLUS
• 4, 1000Mbps; RJ45 ports, Supports Max. 30W Output of Single PoE Port
• Support IEEE802.3/802.3u/802.3x
• 2, 100Mbps, Transmission Distance: 0-100m
• Easy and safe installation
Add to quote loading
Categories: PoE Switch, 4 Port Tags: cpplus, poe switch, 4 port
  • Description
  • Datasheet
  • Specifications
Description
Switching Performance
Easy to Use
LED Indicator
Supports Full Duplex Mode
Datasheet
Specifications
Network Port 4, 10/100Mbps; RJ45 port; Max. 30W Output of Single PoE Port
Uplink Ports 2, 10/100Mbps; Transmission Distance: Default: 0-100m
Switch Capacity 1.2Gbps (non-blocking)
Forwarding Rates 0.1488 Mbps/port
PoE Standard IEEE802.3/802.3u/802.3x
PoE Power Supply 1/2(+),3/6(-)
Transmission Distance 0-100m/100Mbps or Max. 250m/10Mbps via Cat.5e or more under Extend mode
MAC Address List 2k
Lightning Protection Support
PoE Power Budget 48W
ESD Protection Air discharge: 8KV Contact discharge: 6KV
Power Consumption <5W
Power Source Input: 100-260V AC, 50/60Hz built-in power supply
Power Light Light on: Powering Light off: No Power
Working Temp -10°C ~50°C
Humidity 5%-95% , non-condensing
Storage Temperature -40°C ~70°C
Dimension 200mm x 118mm x 44mm (LxWxH)