Dahua PFS4226-24ET-240 24-port 100 Mbps + 2-port Gigabit Managed PoE Switch
Brand:Dahua
· Intelligent PoE
· Red port supports 90W IEEE802.3bt
· Web management with friendly interface and easy operation
· 250 m long distance PoE transmission
· PoE watchdog
· Plug and play
Add to quote loading
Categories: 24 Port, PoE Switch Tags: poe switch, 24 port, dahua
  • Description
  • Datasheet
  • Specifications
Description
Uplink Combo Port
Intelligent PoE
BT 90W
The red port supports the IEEE802.3bt and the Hi-PoE standards. The maximum power consumption is 90W.
Datasheet
Specifications
Performance
Layer
Layer 2
Managed
Yes
Switching Capacity
8.8 Gbps
Packet Forwarding Rate
6.55 Mpps
Packet Buffer Memory
2.75 Mbit
MAC Table Size
4K
Communication Standard
IEEE802.3; IEEE802.3u; IEEE802.3x; IEEE 802.3ab;
IEEE 802.3z
Hardware Feature
Standard Power Supply
Yes
PoE
Ethernet Port
24
Optical Port
2
Ethernet Port Rate
100 Mbps
Optical Port Rate
1 Gbps
Number of Bussiness Card Slots
Port 1-24: 24 × RJ-45 10 M/100 M (PoE)
Port 25-26: 2 × RJ-45 10 M/100 M/1000 M (uplink)
Port 25-26: 2 × SFP 1000 M (uplink) (combo)
Debugging
Console × 1
Power Supply
100V–240V AC
Operating Temperature
–10 °C to +55 ° (14 °F to 131 °F)
Operating Humidity
10% RH–90% RH
Power Consumption
Idling: 10W
Full load: 240W