Dauha DH-PFS3226-24ET-240 24 Port
Home / IT Solutions / PoE Switch / Dauha DH-PFS3226-24ET-240 24 Port
Brand:Dahua
· PD Alive(PoE Watchdog)
· Long Distance PoE Transmission
· Smooth Transmission
· Wide Working Temperature: –10 to 55°C (14°F to 131°F)
· Port Isolation
Add to quote loading
Categories: 24 Port, PoE Switch Tags: 24 port, dahua, poe switch
  • Description
  • Datasheet
  • Specifications
Description
Applicable to small and micro-scale monitoring networks such as office
desktops, schools, hotels, supermarkets, hospitals.
Datasheet
Specifications
Performance
Layer
Layer 2
Managed
No
Switching Capacity
8.8 Gbps
Packet Forwarding Rate
6.5472 Mpps
Packet Buffer Memory
4 Mbit
MAC Table Size
8K
Standards Compliance
IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3x, IEEE802.3ab, IEEE802.3z
Hardware Feature
Standard Power Supply
Yes
PoE
Yes
Ethernet Port
24
Optical Port
2
Ethernet Port Rate
100 Mbps
Optical Port Rate
1 Gbps
Number of Bussiness Card Slots
Port 1-24: 24 × RJ45 10/100Mbps
Port 25–26: 2 × RJ45 10/100/1000 Mbps (uplink)
Port 25–26: 2 × SFP 1000 Mbps (uplink) (combo)
Power Supply
100V AC–240V AC
Operating Temperature
–10°C to 55°C (14°F to 131°F)
Operating Humidity
10%–90%
Storage Humidity
5%–95%
Power Consumption
Idling: 5W
Full load: 240W